E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


SGK SSK sorgulamaları internetten nasıl yapılıyor
  24.07.2016


SGK SSK sorgulamanızı online olarak internet üzerinden yapabiliyorsiniz. SGK SSK sorgulamanızı TC kimlik no ile E-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. SGK SSK sorgulama işlemi ile tüm detaylar haberimizde... 


Birçok vatandaşın en sık işlem gerçekleştirmekte olduğu devlet dairelerinin başında kesinlikle Sosyal Güvenlik Kurumu geliyor. İnternet teknolojilerinin yaygınlaşmasıyla birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından e-SGK hizmetleri ile vatandaşa sigorta ve emeklilik hizmetlerinin daha modern standartlarda sunulabilmesi sağlanıyor. Türkiye'de internet teknolojilerini en aktif şekilde kullanan devlet kurumlarının başında kendisine yer bulan Sosyal Güvenlik Kurumu'nun elektronik ortam içerisinde yer alan e-SGK hizmetleri ile birlikte SSK sigortası mükellefleri, SSK sigorta işlemlerinde internet kolaylıklarından yararlanabilme şansını yakalıyor. Türkiye'de SSK sigortası mükellefleri tarafından SSK SGK sorgulama işlemleri sadece dakikalar içerisinde gerçekleştirilebiliyor.

Ssk Sorgulama Edevlet Şifresiyle Tc Kimlik No ile Sicil Sorgulama Prim Dökümü ve İş Göremezlik 2016 Sigorta E-devlet Kapsamı ile birlikte yeni dönemde artık vatadaşlar internet üzerinden online olarak SSK sorgulama hizmetlerini yapabiliyor. SGK kurumunun e-Devlet'te bulunan yeni uygulaması üzerinden SSK sorgulama işlemlerinin yapılması çok basit bir hale getirildi.

SSK VE SGK HİZMET DÖKÜMÜ ONLİNE ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

Devlete ait olan işlemlerimizi internet üzerinden online olarak sgk hizmet dökümü yada iş görmezlik bilgilerimize ulaşmak yada diğer işlemleri sgk sitesinden görebilmemiz yada e-devlet sitesi üzerinden görmemiz için ne gerekiyor? Bu işlemleri yapabilmeniz için bölgenizde bulunan en yakın PTT kurumuna giderek 2 lira karşılığında e-devlet şifrenizi alarak sisteme bu bilgileriniz ile giriş yaparak ssk borcunuzu tc kimlik no ile öğrenebilir SGK hizmet dökümünüze bakıp çalıştığınız kurumun siz o iş yerinde çalıştığınız sürece sgk prim borcunuzu yatırıp yatırmadığını kontrol edebilirsiniz. PTT den aldığını e-devlet şifresi ile birlikte www.turkiye.gov.tr internet sitesini girip veya www.sgk.gov.tr adresine tıklayıp bu hizmetlerden yararlabilirsiniz. Sgk.gov.tr üzerinden isterseniz emeklilik hesaplama motoru ile emekli olmanız için gerekli olan gün sayısı ve prim borcu evraklarınızı öğrenebilir yazıcıdan hizmet dökümü alabilirsiniz.E-devlet şifresi olmayan vatadanşlarımız ise e-sgm uygulması üzerinden şifre olmadan sadece kimlik numarası ile birlikte hizmet dökümüde alabilir.
  
  

Kaynak :
Hit : 343


HDI Sigorta yeni yaşını kutluyor
Emeklilerin prim kesintisi kaldırıldı
Bağ Kur lu esnaf eşit hak istiyor
SGK nın Dul Aylığını Erkekler de Alabilir
Yıllık izin kullanım süreleri değişti
Aksigorta Türkiye nin sağlık haritasını çıkardı
SGK SSK sorgulamaları internetten nasıl yapılıyor
Kıdem tazminatında yeni sisteme geri sayım
SGK dan güzel haber 23 ilaç daha
Emeklilik yaşında değişim olmayacak
Palandöken Sgk Birleşmesi İsteneni Veremedi
SGK dan açıklama: 2 Kasım a kadar...
SGK ya 13 milyar lira asgari vaat müjdesi
SGK hizmet dökümü alarak SSK günlerinizi öğrenin!
SGK, 3 ilde 12 gayrimenkul satacak
SGK işlem süreleri uzatıldı
SGK Mobil Araçla Emekli Edecek
SGK Çeyiz Parası Nereden VE Nasıl Alınır? Evlilik Yardım Ücreti Ne Kadar Başvuru Şartları Nelerdir?
Borcu Yoktur Yazısı İnternetten Nasıl Alınır? SSK E-Borcu Yoktur Sorgulama ve Öğrenme - Anlamlı Gazete
SGK Ne Zaman Emekli Olurum Uygulaması
SGK 1.3 milyonun borcunu donduruyor
Trafik ya da iş kazası için SGK ya borcu olana af
SGK:Her 3 çalışandan biri kayıt dışı
SGK´ya "kıdem aylığı hesaplaması" başvurusu
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International Tv Medasist International World Medasist International Haber Medasist International Sigorta ve Bes
www.newsfromturkey.tv www.medasist.com www.saglik-sigortasi.com www.sigortabilgiservisi.com
www.turkishnews.tv www.travelassisturkey.com www.sagliksigortamiz.com www.sagliksigortasi.info
www.investinturkey.tv www.newsfromturkey.net www.sagliksigortacimiz.com www.bireyselemekliliksistemi.gen.tr
www.isvehayat.tv www.fromturkeywithlove.org www.acilsagliksigortasi.com
www.sigortanet.tv   www.seyahat-sigortasi.net
Medasist International Sektörel Medasist International Business  Medasist International Bulletin
www.turksektorel.net Travel Assistance www.sigortabilgiservisi.net
www.turksektorel.tv Business Life www.newsfromturkey.org
  Education www.turksektorel.org
     
     

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Haber Platformu, www.sagliksigortamiz.com portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International News Platform, www.sagliksigortamiz.com portal managers has no responsibility and bind.

Sigorta Hizmetleri - Sosyal Güvenlik Kurumu - Sağlık Sigortası Genel Şartları - Sağlık Sigortası Ücretleri - Sigorta Karşılaştırma
Medasist International © Copyright 2005
fırsat - günün fırsatı - günün ürünü - tv ürünleri