E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


SGK hizmet dökümü alarak SSK günlerinizi öğrenin!
  11.11.2015


Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üzerinden SGK hizmet dökümü, SSK prim borç sorgulama yaparak SSK sigorta gün sayılarınızı öğrenebilirsiniz. Bu işlemi yapmak oldukça kolay. Peki SSK ve SGK sorgulaması nasıl yapılır? Detayları haberimizde. 


İnsanların yaşam kalitelerine etki eden en önemli faktörlerden bir tanesi sosyal güvencedir. Sosyal Güvenlik Kurumu, vatandaşların gelir durumlarına bakılmaksızın  devlet görevi olarak primli ya da primsiz sistemlerin kullanılarak ve bu şekilde  insanların sosyal tehlikelerin zararından kurtarılması için çalışmaktadır.  Ülkemizdeki sosyal güvenlik hakkını  “Herkes sosyal güvenlik hakkına sahiptir. Devlet bu güvenliği sağlayacak gerekli tedbirleri alır ve teşkilatı kurar” kanunnamesi ile açıklayabiliriz. Sosyal Güvenlik Kurumun amacı bu cümleyle kısa ve öz bir biçimde açıklanmıştır.

Lütfen yönlendirildiğiniz sitede kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız.

SGK HİZMET DÖKÜMÜ detayları için TIKLAYINIZ!

SSK GÜN SORGULAMA detayları için TIKLAYINIZ!

NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM UYGULAMASI VE DETAYLAR!

SGK BORÇ SORGULAMA HAKKINDA DETAYLI BİLGİLER!

Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşlarımıza kaliteli ve hızlı hizmet sağlamak için internet üzerinden de hizmet sağlamaktadır. Bu sayede internet üzerinden SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı sorgulamalarınızı  basit bir şekilde yapabilirsiniz. İnternet alanında bu sorgulamaları yapabileceğiniz bir kuruluş  E-Devlettir. Birçok kurumu  bünyesinde toplayarak vatandaşlara tek bir site üzerinden tek bir şifre ile sorgulama yapma imkanı sunan e-devlet bünyesinde yaklaşık 22 devlet kurumu yer almaktadır. Yani 22 adet devlet kurumu ile ilgili sorgulamalarınızı E-Devlet üzerinden yapabiliyorsunuz. E-Devlet bünyesinde hizmet veren kurumlardan bir tanesi Sosyal Güvenlik Kurumudur. Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı ile ilgili sorgulamalarınızı  yapabilirsiniz. Bu işlemlerden biri de SGK hizmet dökümü alma işlemidir. Hizmet dökümünüzü E-Devlet resmi web sitesi üzerinden alabilirsiniz. E-Devlet üzerinden sorgulama işlemi için ise bir E-Devlet şifrenizin olması gerekir.

E-Devlet şifrenizi bir PTT şubesine  gidip orada bulunan görevli kişiye E-Devlet şifresi almak istediğinizi belirtiniz. E-Devlet şifreniz görevli kişi tarafından size kapalı zarf halinde verilecektir. Şifre ücretiniz ise 2 TL’dir. Şifrenizi aldıktan sonra E-Devlet sistemi üzerinde bulunan bütün kurum ve kuruluşlar ile ilgili tüm E-Devlet sorgulamalarınızı  yapabilirsiniz. Yazının devamın da SGK hizmet dökümünüzü E-Devlet üzerinden nasıl alacağınızı kısaca anlatacağız. Bu bilgileri takip ederek sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

·         SGK hizmet dökümü sorgulama işlemi için ilk olarak yapmanız gereken   www.turkiye.gov.tr  bağlantı adresine giriş yapmaktır.

·         Daha sonra açılacak olan sayfanın sol kısmında bulunan  "E-Hizmetler"  seçeneğine tıklayınız.

·         Açılacak olan sayfanın sol kısmında yer alan  A’dan Z’ye bir harf listesi göreceksiniz..

·         Buradan ‘S’ harfini seçiniz. Bu şekilde zaman kaybetmeden Sosyal Güvenlik Kurumu bölümüne ulaşacaksınız.

·         Açılacak olan sayfanın  "Sosyal Güvenlik Kurumu" alanına geliniz.

·         Daha sonra  , "4A Hizmet Dökümü" "4B Ödeme Dökümü" "4C İsteğe Bağlı Ödeme Dökümü" şeklinde düzenlenmiş başlıklardan bağlı olduğunuz sigorta kurumuna göre sorgulama işleminizi seçiniz.

Karşınıza çıkacak sayfadan kimliğimi şimdi doğrula adlı butona tıklayınız. Bu butona tıkladığınız zaman sizden TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir bu bilgileri doğru bir şekilde girerek kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştiriniz. Son işlem olarak ise sisteme giriş yap butona tıklayarak hizmet dökümünüzü alabilirsiniz.

SSK Sigorta Sorgulama

SSK sigorta sorgulama uygulaması size  sigorta kaydınızın olup olmadığını, yatırılan prim gününüzün ne kadar olduğunu, ne zaman emekli olacağınız hakkında bilgi alabilirsiniz. Birçok sorgulama işleminin internet üzerinden yapılabildiği  gibi bu sorgulama işlemi de internet üzerinden yapılabilmektedir. Sigorta sorgulama uygulaması  Sosyal Güvenlik Kurumunun sağlamış olduğu bir hizmettir. Sosyal Güvenlik Kurumu diğer kurumlar gibi E-Devlet bünyesinde hizmet vermektedir.  SSK sigorta sorgulama işlemi de  E-Devlet üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet üzerinden yapılan işlemler yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi E-Devlet şifrenizin bulunması gerekir. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden 2 TL ücret karşılığında alabilirsiniz.  Almış olduğunuz  bu şifreyle  E-Devlet üzerinde bulunan 22 devlet kurum ve kuruluşu ile ilgili olan sorgulamalarınızı yapabilirsiniz.

E-Devlet üzerinde  hizmet veren kurumlardan bir tanesi de Sosyal Güvenlik Kurumudur. Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden SSK sigorta sorgulama işleminizi  basit bir şekilde yapabilirsiniz. Bu sorgulama işlemi için https://www.turkiye.gov.tr/ vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfanın sol üst kısmında yer alan E-Hizmetler seçeneğine tıklayınız ve  bu işlemden sonra açılan sayfanın sol kısmında yer alan harflerden ‘S’ harfine tıklayınız. Bu şekilde Sosyal Güvenlik Kurumu bölümüne daha hızlı ulaşmış olacaksınız. Daha sonra açılan sayfadan 4A tescil kaydı tespiti seçeneğine tıklayınız. Bu işlemden sonra kimliğimi şimdi doğrula adlı butona tıklayınız. Bu butona tıkladıktan sonra  sizden TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. Bu bilgileri doğru bir biçimde girdikten sonra kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştiriniz. Son işlem olarak yapmanız gereken ise sisteme giriş yap adlı butona tıklamaktır. Bu butona tıkladıktan sonra açılan sayfadan tescil kaydınızı ve sigorta girişinizin olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
  
  

Kaynak :
Hit : 730


HDI Sigorta yeni yaşını kutluyor
Emeklilerin prim kesintisi kaldırıldı
Bağ Kur lu esnaf eşit hak istiyor
SGK nın Dul Aylığını Erkekler de Alabilir
Yıllık izin kullanım süreleri değişti
Aksigorta Türkiye nin sağlık haritasını çıkardı
SGK SSK sorgulamaları internetten nasıl yapılıyor
Kıdem tazminatında yeni sisteme geri sayım
SGK dan güzel haber 23 ilaç daha
Emeklilik yaşında değişim olmayacak
Palandöken Sgk Birleşmesi İsteneni Veremedi
SGK dan açıklama: 2 Kasım a kadar...
SGK ya 13 milyar lira asgari vaat müjdesi
SGK hizmet dökümü alarak SSK günlerinizi öğrenin!
SGK, 3 ilde 12 gayrimenkul satacak
SGK işlem süreleri uzatıldı
SGK Mobil Araçla Emekli Edecek
SGK Çeyiz Parası Nereden VE Nasıl Alınır? Evlilik Yardım Ücreti Ne Kadar Başvuru Şartları Nelerdir?
Borcu Yoktur Yazısı İnternetten Nasıl Alınır? SSK E-Borcu Yoktur Sorgulama ve Öğrenme - Anlamlı Gazete
SGK Ne Zaman Emekli Olurum Uygulaması
SGK 1.3 milyonun borcunu donduruyor
Trafik ya da iş kazası için SGK ya borcu olana af
SGK:Her 3 çalışandan biri kayıt dışı
SGK´ya "kıdem aylığı hesaplaması" başvurusu
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International Tv Medasist International World Medasist International Haber Medasist International Sigorta ve Bes
www.newsfromturkey.tv www.medasist.com www.saglik-sigortasi.com www.sigortabilgiservisi.com
www.turkishnews.tv www.travelassisturkey.com www.sagliksigortamiz.com www.sagliksigortasi.info
www.investinturkey.tv www.newsfromturkey.net www.sagliksigortacimiz.com www.bireyselemekliliksistemi.gen.tr
www.isvehayat.tv www.fromturkeywithlove.org www.acilsagliksigortasi.com
www.sigortanet.tv   www.seyahat-sigortasi.net
Medasist International Sektörel Medasist International Business  Medasist International Bulletin
www.turksektorel.net Travel Assistance www.sigortabilgiservisi.net
www.turksektorel.tv Business Life www.newsfromturkey.org
  Education www.turksektorel.org
     
     

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Haber Platformu, www.sagliksigortamiz.com portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International News Platform, www.sagliksigortamiz.com portal managers has no responsibility and bind.

Sigorta Hizmetleri - Sosyal Güvenlik Kurumu - Sağlık Sigortası Genel Şartları - Sağlık Sigortası Ücretleri - Sigorta Karşılaştırma
Medasist International © Copyright 2005
fırsat - günün fırsatı - günün ürünü - tv ürünleri